Leczenie kanałowe pod mi­kro­sko­pem

Leczenie kanałowe

– endodontyczne to jedna z częstszych procedur wykonywanych w naszym gabinecie. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny..

Profesjonalne i nowoczesne leczenie endodontyczne jest przeprowadzane w powiększeniu, z użyciem mikroskopu. Powiększenie pola zabiegowego daje lekarzowi możliwość leczenia nie tylko głównych kanałów, ale umożliwia dostrzeżenie tych dodatkowych,oraz licznych odgałęzień, które są niewidoczne gołym okiem. Możliwe staje się udrożnienie bardzo wąskich kanałów. Leczenie jest bardziej precyzyjne, dokładne i przewidywalne.

Wypełniamy kanały najnowszą i innowacyjną metodą na ciepło, co daje szczelne oraz bezpieczne ich zamknięcie, chroniące je przed wtórną infekcją. Endodoncja to dziedzina stomatologii, która nadal się rozwija, dając możliwości dostępu do nowoczesnego sprzętu i technologii. Dzięki postępowi możemy leczyć i ratować zęby, które jeszcze nie tak dawno przeznaczone były do usunięcia.

Tu należy dodać, że całkowite powodzenie leczenia kanałowego jest w dużej mierze uzależnione od ostatecznej odbudowy zęba, która chroni tę osłabioną strukturę przed złamaniem.Wiemy jakie to trudne… ale wiemy jak robić to najlepiej.
leczenie-kanalowe2-maly
Ząb z nie­wiel­kim za­krzy­wie­niem korzeni
leczenie-kanalowe3-male
Kanały mają wiele roz­ga­łę­zień o prawie takim samym przekroju